Szybki kontakt

Gminne Schronisko dla Zwierząt
Jamrozowizna 1,
42-270 Kłomnice
Tel.: 34 321 5 987
Tel. kom.: 730 115 578

Zawsze potrzebne

Lista rzeczy zawsze przydatnych w schronisku.

Sponsorzy

    Przyjaciele Schroniska
 

Statystyki

Wszystkich: 1516042
Dzisiaj: 266
Online: 6

Zwierzak w podróży

Jako honorowy członek rodziny, pies często podróżuje z nami samochodem. Jeśli będziemy psa przyzwyczajać do podróży od szczeniaka, pies nie będzie przed podróżą zdenerwowany, nie wystąpi też choroba lokomocyjna. Część psów bardzo lubi podróżować. Inne natomiast bardzo przeżywają podróż, cierpią na chorobę lokomocyjną, kręcą się i szczekają z podekscytowania. Starajmy się aby pies podróżował zawsze z nami.

Jeśli pies jest niewielki, możemy nauczyć go podróżować w transporterku i zabezpieczyć go przed przesuwaniem np. podczas gwałtownego hamowania. Jeśli pies będzie przebywać na tylnym siedzeniu, powinniśmy zabezpieczyć go, np: specjalnymi szelkami zaczepianymi do pasów bezpieczeństwa. Możemy tylne siedzenie wyłożyć specjalną matą, która chroni przed błotem i sierścią. W oknie możemy wstawić kratę wentylacyjną, która umożliwi dostęp świeżego powietrza przez otwarte okno, a jednocześnie uniemożliwi psu wyskoczenie z samochodu.

Przed podróżą należy wyjść z psem na spacer i nie karmić go na 6 godzin przed podróżą. Od lekarza weterynarii będzie zależała decyzja, czy psu należy podać środek uspokajający czy przeciwko nudnościom. Zatrzymujmy się co 2 godziny, aby pies mógł odetchnąć świeżym powietrzem i napić się wody.

Nigdy nie należy zostawiać psa w samochodzie podczas upału, nawet gdy stoi on w zacienionym miejscu i ma uchylone szyby. Pies w przeciwieństwie do człowieka nie poci się i nie ma większej możliwości regulowania ciepłoty swojego ciała. Tak pozostawionemu psu grozi udar cieplny.

Innym wyjściem jest pozostawienie psa w hotelu dla psów. Jest to przykre dla psów, zwłaszcza dla tych, które są bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Najlepiej jest odwiedzić hotel i sprawdzić jakie panują tam warunki oraz jacy ludzie tam pracuję. Czy cieszą się ze swojej pracy, czy lubią psy i jak reagują na pracowników psy, które tam już są. Możesz również poprosić sąsiada, aby przychodził do Twojego domu i opiekował się psem.