Szybki kontakt

Gminne Schronisko dla Zwierząt
Jamrozowizna 1,
42-270 Kłomnice
Tel.: 34 321 5 987
Tel. kom.: 730 115 578

Zawsze potrzebne

Lista rzeczy zawsze przydatnych w schronisku.

Sponsorzy

    Przyjaciele Schroniska
 

Statystyki

Wszystkich: 1431882
Dzisiaj: 39
Online: 29

Po adopcji

Ułożenie sobie stosunków z adoptowanym psem nie zawsze jest proste. Często są to zwierzę, które ma duży bagaż różnych doświadczeń i wyrobione rozmaite nawyki. To nie jest jego wina i nie wolno go za to karać. Te nawyki prawdopodobnie pozwalały mu przeżyć.

Psy bardzo łatwo adaptują się do różnych warunków. Jeśli pies przebywał długo w schronisku, to przyzwyczaił się do takich warunków i traktował schronisko jak dom, a współmieszkańców jak swoje stado. Nowe miejsce i nowe stado to kolejny stres - inne odgłosy, zapachy, zwyczaje... Najlepsze co możemy dla niego zrobić rzeczą to dać mu swój czas i życzliwość. Pozwólmy mu się poznać, przyzwyczaić,  zrozumieć. Dajmy mu czas, aby nabrał zaufania.
Zanim weźmiesz psa ze schroniska zastanów się czy naprawdę masz na to ochotę... Trudno zrobić psu większą krzywdę niż go porzucić. Jeśli nie czujesz się na siłach, nieadoptuj psa, bo to żywa istota, która czuje i przeżywa. Nie wolno myśleć, że pies z wdzięczność będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Na jego prawidłowe zachowania musimy zapracować, powoli ucząc psa naszego życia.

Nic nie zastąpi codziennych powitań, wspaniałego spojrzenia oddanych psich oczu i ciepłego dotyku jęzora na dłoni, kiedy już nam zaufa!!!