Szybki kontakt

Gminne Schronisko dla Zwierząt
Jamrozowizna 1,
42-270 Kłomnice
Tel.: 34 321 5 987
Tel. kom.: 730 115 578

Zawsze potrzebne

Lista rzeczy zawsze przydatnych w schronisku.

Sponsorzy

    Przyjaciele Schroniska
 

Statystyki

Wszystkich: 1431883
Dzisiaj: 40
Online: 30

Archiwum

W związku z przenosinami strony, zamieszczamy tutaj starsze wiadomości.


Ponad 100 adopcji. (11-10-2008)

Już 108 psiaków znalazło nowy dom. Wśród nich były szczeniaki a także psy starsze. Były też chore, którym ich nowi właściciele dali nie tylko dom, także troskliwą opiekę. Tylko w dwóch przypadkach psiak wrócił do schroniska. Nowy dom znalazły też 4 koty.

Chcielibyśmy w tym miejscu złożyć gorące podziękowania wszystkim tym Ludziom o złotych sercach. Wasi podopieczni zapewne dziękują Wam codziennie na swój sposób.

Chcemy też najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy pomogli w znajdowaniu nowych domów.

20% zniżki (16-08-2008)

lek. wet. Zofia Chojnacka-Sałaga -
lek. wet. Zofia Chojnacka-Sałaga

Miło nam poinformować, że w otwartym niedawno Gabinecie Weterynaryjnym "Puszek" w Kłomnicach przy ulicy Częstochowskiej 87, każdy psiak i kot z naszego schroniska, adoptowany po 1 czerwca 2006 roku ma 20% zniżkę na szczepienia i zabiegi sterylizacyjne.

Robi się coraz zimniej - Apel. (30-11-2006)

W zimie odpowiednie schronienie jest podstawowe, by dostarczyć ciepła i utrzymać psa w suchym miejscu. Koty, szczeniaki i leczone psiaki przebywają w ogrzewanym budynku, dorosłe psy w boksach na zewnątrz. Staramy się by miały jak najcieplej. Boksy nawzajem się osłaniają, więc śnieg nie powienien do nich zawiewać. Otwory wejściowe w budach skierowane są do wnętrza boksu. Budy wewnątrz wyścielane są słomą i stoją na wysokich nogach, nie dotykając bezpośrednio podłoża. Lepszym rozwiązaniem od słomy byłyby grube maty słomiane, które chętnie przyjmiemy. Dla kotów chcemy uszyć poduszeczki wypełnione kawałkami gąbki lub ścinkami pianki tapicerskiej.

Materiały na boksy. (16-08-2006)

Mamy już materiały na szkielet nowego segmentu 10 boksów: słupki i płyty. Potrzebujemy jeszcze materiałów na wejścia do boksów i zadaszenie. Nowe boksy poprawią warunki bytowe naszych podopiecznych.

Sterylizacja kotek (19-07-2006)

Wysterylizowane kotki czekają na nowy dom. Sterylizacje będą odbywały się regularnie.

Uwaga upały. (27-06-2006)

Zaczyna robić się naprawdę gorąco. Jeżeli buda Twojego psa jest tak usytuowana, że przez większość dnia świeci na nią słońce, to zapewnij swojemu psu zadaszenie obok niej tak, aby mógł się schronić w cieniu. Pies nie zawsze będzie przebywać w budzie, bo np. jeżeli dach jest wykonany z blachy to może w niej być goręcej niż na zewnątrz. Co jakiś czas sprawdzaj czy pies ma wodę, czy jest ona świeża i chłodna. Najlepiej żeby stała w cieniu - pod zadaszeniem. Psu przebywającemu ciągle na słońcu grozi udar cieplny - nie dopuść do tego.

Planujemy częściową sterylizację suk. (06-05-2006)

Pod koniec maja na schronisku planowana jest sterylizacja suk. To ile zwierząt uda nam się wysterylizować zależy od środków pieniężnych, które wygospodarujemy na ten cel. Finansowo wsparł nas jeden z mieszkańców gminy, między innymi celem jest sterylizacja psiaka, którego chcę adoptować. Możesz wesprzeć nas i TY, wpłacając drobną kwotę na nasze konto.

Jeżeli chcesz adoptować wysterylizowaną sunię, przyjedź na schronisko i wybierz psiaka, podczas akcji wysterylizujemy ją a następnie oddamy Tobie do adopcji.

Nowe boksy. (30-11-2005)

Ukończona została budowa nowego segmentu 10 boksów. Zdążyliśmy przed zimą, z czego bardzo się cieszymy. Nowe boksy poprawiły warunki bytowe naszych podopiecznych.

Mamy schronisko... (04-09-2005)

W dniu 27 lipca 2005r. miało miejsce uroczyste otwarcie schroniska dla bezdomnych zwierząt "AS" w Jamrozowiźnie.